Styly jízdy

Na inline bruslích můžete ostatní oslňovat různými způsoby: jezdit po zábradlí, létat jako Čestmír nebo střídat krasojízdu s rychlojízdou. Zde je seznam :

Rekreační & fitness ježdění
Tyto brusle jsou univerzální, hodí se na veškeré běžné ježdění po cyklostezkách a podobně. Pokud nehledáte nic vážnějšího, vystačíte si právě s rekreační & fitness jízdou. Můžete jezdit kondiční jízdy a vytrénovat se jako Rocky Balboa, nebo se na Rockyho vykašlete o jen tak si pojedete a pokocháte se okolím. Fitness & rekreační brusle mají delší rám a spíše větší kolečka.

Speed
Čím větší a užší kola, tím větší rychlost. To bude vaše motto, pokud se chcete soustředit na speed a závodit s pendolinem. Mají dokonce aerodynamický tvar (máte ho i vy?) a paradoxně se vyrábí bez brzdy. Trocha černého humoru prý neuškodí, říká se…

Inline hokej
Tyto brusle mi trochu připomínají, že jsem kdysi odmontoval kolečka od skateboardu a jezdil jsem na tom na sněhu z kopce. O něco podobného se totiž snaží – jsou to de facto zimní brusle, akorát mají místo hrany kola. Dokonce i vázání je stejné. Používají se menší kolečka.

Agresivní
Nebojte, není to nic násilného, i když název by k tomu mohl vést. I když žádné lážo plážo to taky není. Pro tento typ jízdy musíte mít snížený pud sebezáchovy nebo nedostatek sebelásky… To je samozřejmě nesmysl, ale pádům se v tomto stylu ježdění nevyhnete. Budete totiž skákat přes různé překážky, jezdit po zábradlí atd. Brusle jsou na to uzpůsobené a stavěné na solidní zátěž, používají se malá kolečka.

Freestyle slalom
Vznikne, když zkombinujete krasojízdu s rychlojízdou. Vypadá to jako tanec v rychlosti mezi kužely, pro který potřebujete už být velmi zruční (respektive noho-zruční). Pro toto si pořiďte menší a měkčí kolečka.

Outdoor
Nejzvláštněji vypadající brusle mají jen dvě maxi kola, která si poradí se skoro každým povrchem – tudíž i trávou, kamínky, hlínou, atd…

 

Byla tato stránka užitečná? Prosím sdílejte ji!